Daňové plánování a daňové ráje

Vytvořením holdingu s mezinárodním prvkem můžete vedle diverzifikace a snížení řady rizik, dosáhnout také snížení daňové zátěže!

"Daňové plánování"  je zavedený souhrnný název pro postupy, kterými se vhodným nastavením daňového základu pro výpočet daně z příjmu právnických nebo fyzických osob dosahuje minimální nutné výše daňové povinnosti, a to výlučně v souladu se zákonem.

Příležitosti pro daňové plánování se neustále rozšiřují díky smlouvám o zamezení dvojího zdanění. Z praxe vyplývá, že využitím vhodné struktury společností a vztahů mezi nimi lze dosáhnout snížení daňové zátěže až o desítky procent.V některých obchodních případech podnikatelé využívají společnosti ze zemí s lepší vymahatelností práva, stabilnějším právním a daňovým prostředím, se vstřícnějšími správci daně nežli v domovském státě

Řešením v dnešních podmínkách opravdu nejsou:

  • prázdné schránky na adresách kde sídlí tisíce firem
  • prázdné schránky jejichž nominee ředitelé „sedí“ ve stovkách či tisících firem
  • firmy nekontaktní a nesplňující nařízení Rady EU
  • firmy bez od počátku ověřitelné historie
  • firmy poskytující/přijímající zpochybnitelná plnění

Máme reálné spolupracující kolegy a nezpochybnitelné skutečné zázemí v zahraničí, reálné zkušenosti získané během působení v ČR i zahraničí, sledujeme nejnovější trendy a vývoj v jurisdikcích a legislativě obecně aplikujeme pouze komplexní a v praxi prověřená řešení. Při zakládání a tvorbě holdingových struktur úzce spolupracujeme s daňovými a transakčními poradci skupiny APOGEO s mezinárodními zkušenostmi, což je nezbytný předpoklad správného a zákonného využití potenciálu zahraničních společností

Nejčastěji využívanými daňovými ráji jsou Kypr, Malta, Hongkong a v poslední době i Maďarsko.

Bližší informace naleznete v naší Případové studii

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.