Anonymita a offshore společnosti

Motivem k zajištění anonymity bývá nejčastěji zajištění ochrany soukromí vlastníka a bezpečnosti vlastnictví,   přičemž zahraniční společnosti z offshore lokalit - tedy Offshore společnosti jsou k tomu ideální volbou. Takové offshore společnosti mohou vlastnit např. české firmy, lodě, domy, cenné papíry, pohledávky, nebo různá i komplikovaná aktiva. 

Některé země totiž neumožňují ani placený přístup do rejstříků a seznamů společností a neexistují s nimi dohody o právní pomoci. Společnosti z těchto zemí tak legitimně a legálně zajišťují ochranu soukromí či anonymitu koncového vlastníka. Pokud je navíc v takové společnosti členem orgánů profesionál – tzv. nominee ředitel, není pro běžnou veřejnost vztah takové společnosti ke skutečnému vlastníkovi nijak dohledatelný a zároveň má své vlastnictví pevně v rukou.

Anonymitu vlastnictví a ochranu soukromí je možno dále posílit individuálními opatřeními, která jsou navrhována s ohledem ke konkrétním okolnostem případu. Velmi specifickým druhem takového opatření může být např. sjednání smluvních opcí nebo podmíněných hlasovacích práv vztahujících se k anonymizovanému majetku, např. prostřednictvím české společnosti vlastněné společností ze zahraničí. 

V praxi se proto společnosti tohoto typu (IBC/LTD - offshore) často využívají k tomu, aby vlastnily např. českou společnost, nebo v ní držely podíly. Pro shora uvedené účely je vhodné založení offshore společnosti především v zemích jako Seychelly, Marshallovy ostrovy nebo Britské panenské ostrovy.  Účinná opatření směřující k anonymizaci a ochraně soukromí je možno zajistit již od 39.900Kč bez DPH.

Bližší informace naleznete v naší Případové studii

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.