Anonymita a offshore společnosti

Motivem k založení zahraniční společnosti bývá nejčastěji zajištění soukromí vlastníka a anonymity vlastnictví. Offshore společnosti jsou k tomu ideální volbou.

Některé země neumožňují ani placený přístup do rejstříků a seznamů společností. Společnosti z těchto zemí tak legitimně zajišťují ochranu soukromí či anonymitu koncového vlastníka. Pokud je v takové společnosti profesionál – nominální ředitel – není pro běžnou veřejnost vztah takové společnosti ke klientovi dohledatelný.

V praxi se tyto společnosti často využívají k tomu, aby vlastnily např. českou společnost nebo v ní držely podíly. Pro tento účel je vhodné založení offshore společnosti především v zemích jako Seychelly, Marshallovy ostrovy nebo Britské panenské ostrovy.

Bližší informace naleznete v naší Případové studii

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.