Anonymita a ochrana soukromí

Motivem k zajištění anonymity bývá nejčastěji zajištění ochrany soukromí vlastníka a bezpečnosti vlastnictví,   přičemž zahraniční společnosti z offshore lokalit - tedy Offshore společnosti jsou k tomu ideální volbou. Takové offshore společnosti mohou vlastnit např. české firmy, lodě, domy, cenné papíry, pohledávky, nebo různá i komplikovaná aktiva. 

Některé země totiž neumožňují ani placený přístup do rejstříků a seznamů společností a neexistují s nimi dohody o právní pomoci. Společnosti z těchto zemí tak legitimně a legálně zajišťují ochranu soukromí či anonymitu koncového vlastníka. Pokud je navíc v takové společnosti členem orgánů profesionál – tzv. nominee ředitel, není pro běžnou veřejnost vztah takové společnosti ke skutečnému vlastníkovi nijak dohledatelný a zároveň má své vlastnictví pevně v rukou.

Anonymitu vlastnictví a ochranu soukromí je možno dále posílit individuálními opatřeními, která jsou navrhována s ohledem ke konkrétním okolnostem případu. Velmi specifickým druhem takového opatření může být např. sjednání smluvních opcí nebo podmíněných hlasovacích práv vztahujících se k anonymizovanému majetku, např. prostřednictvím české společnosti vlastněné společností ze zahraničí. 

V praxi se proto společnosti tohoto typu (IBC/LTD - offshore) často využívají k tomu, aby vlastnily např. českou společnost, nebo v ní držely podíly. Pro shora uvedené účely je vhodné založení offshore společnosti především v zemích jako Seychelly, Marshallovy ostrovy nebo Britské panenské ostrovy.  Účinná opatření směřující k anonymizaci a ochraně soukromí je možno zajistit již od 39.900Kč bez DPH.

Bližší informace naleznete v naší Případové studii

Kontaktní formulář

* povinné položky
Souhlasím se zpracováním osobních údajů


Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód
Ověřovací kód

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.