Změny legislativy - Seychely, Belize, Britské panenské ostrovy

6. února 2019

Od 1. ledna 2019 vstupují na Belize (BL), Britských Panenských ostrovech (BVI) a Seychelách (SCH) v platnost a účinnost dodatky tamních zákonů.

Tyto dodatky, mimo jiné, umožňují:

- dosavadním tuzemským (BL/BVI) společnostem obchodovat s místními subjekty a vlastnit zde nemovitosti. Pokud se tak stane, obchodní společnosti se stávají rezidentní a podléhají tamním daňovým zákonům. V případě, že nynější offshore společnosti nadále nebudou vykonávat činnost v uvedených jurisdikcích, ani zde držet nemovitosti, vzniká jim nově povinnost dodat potvrzení o daňovém rezidenství v jiné jurisdikci. Pokud zahraniční subjekty nebudou schopné tento status prokázat, budou automaticky považovány za daňově rezidentní na BL a BVI, a budou tak podléhat místním daňovým zákonům.

- dosavadním tuzemským (SCH) společnostem obchodovat s místními subjekty a vlastnit zde nemovitosti. Pokud se tak stane, obchodní společnosti se stávají rezidentní a podléhají tamním daňovým zákonům. V případě, že společnosti nadále nebudou vykonávat činnost na Seychelský ostrovech, ani zde držet nemovitosti, ponechávají si status „offshore“ a nic se pro ně nemění. K potvrzení tohoto statusu je nezbytné učinit formalizované čestné prohlášení.

Zpět na výpis novinek

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.