Zákon o přímých zahraničních investicích v SAE schválen

7. prosince 2020

Spojené arabské emiráty schválily zákon o přímých zahraničních investicích (Foreign Direct Investment Law), který přináší pozitivní přístup k zahraničním investicím hodný země, která je členem Rady pro spolupráci v Zálivu (GCC).

Doposud byl zásadním kodexem pro zahraniční investory zákon o obchodních společnostech (Commercial Companies Law), podle kterého ovšem mohl zahraniční investor/akcionář u většiny typů korporací vlastnit ve společnosti nejvýše 49 % podíl. Zbývajících 51 % byl vždy předmětem držby lokálního partnera emirátské národnosti.

Důležitou novinkou je možnost založit společnost s ručením omezeným (Limited Liability Company) nebo akciovou společnost (Joint Stock Company) se 100% podílem zahraničního kapitálu. Ve strategických sektorech jako energetika, vodohospodářství a doprava zůstává podmínka v podobě maximálně 49% podílu zahraničního kapitálu beze změn.

U offshore společností se z pohledu změn v držbě či investicích se z pohledu tohoto zákona nic zásadního neudálo, nicméně pro společnosti, které budou působit přímo v SAE jde o akt posilující důvěru a právní jistotu a důležitý krok výrazně zvyšující přitažlivost Spojených arabských emirátů jako regionálního obchodního a investičního centra.

Zpět na výpis novinek

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.