Novela kyperských právních předpisů

4. listopadu 2019

Následkem novelizace kyperských právních předpisů -zejm.  Companies Law Cap.113, spec. Law 149(I)/(2018) byly zavedeny přiměřené sankce za porušení povinnosti řádně a včas podat kompletní výroční zprávy (Annual Return) do lokálního rejstříku (Registrar of Companies). Novela nabyla účinnosti již 18.12.2018.   

Výroční zprávy se považuje za kompletní pouze v případě, pokud jeho nedílnou součástí jsou i účetní výkazy společnosti (Financial Statements) za příslušné období. Výroční zprávy je nutno podat do Registar of Companies do 28.1. každého kalendářního roku za období předchozí (vč. přiložených auditovaných účetních výkazů společnosti), a to poprvé 28.1.2020. 

Sankce za pozdní podání výroční zprávy jsou následující:

EUR 50 --- jednorázová pokuta za pozdní podání;

EUR 1/denně --- za každý den z prodlení po dobu 6ti měsíců;

EUR 2/denně --- za každý další den po 6ti měsících;  

nejvýše však 500 EUR za období za které nedošlo ke splnění povinnosti.

V této souvislosti je nutno upozornit, že Registar of Companies neakceptuje návrh na zrušení a výmaz společnosti dokud nebudou řádně uhrazeny všechny dlužné poplatky a nebudou podané všechny výroční zprávy jejichž nedílnou součástí budou i výkazy společnosti.

Nové znění právních předpisů Kyperské republiky tak akcentuje nutnost plnit evidenční povinnosti kyperských subjektů.

V případě nejasností či dotazů kontaktujte

SMART Office & Companies

oddělení Trust services

info@trustservices.cz 

800 276 278

 

 

Zpět na výpis novinek

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.